Kalendarium

Poprzedni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
facebook_page_plugin

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

IMGP9535

 

      14 czerwca 2019 r.

  

   Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, mieli okazję pochwalić się swoimi talentami podczas Festiwalu Twórczości Szkolnej. Mottem, które mu przyświecało były słowa Jana Pawła II: „ARTYŚCI – Ci, którzy z pasją i poświęceniem poszukują nowych «epifanii» piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej”.

Jak zwykle najwięcej zgłoszeń dotyczyło wokalistów oraz instrumentalistów. Uroczystość rozpoczął występ chóru, który zaprezentował dwa utwory. Następnie wysłuchaliśmy romantycznych duetów: Aleksandra Drewniak i Damian Wywrót, Karolina Świder i Łukasz Szwed oraz Sara Smela i Maksymilian Stalec. Po nich zaprezentowała się Justyna Gromadzka ze śpiewem operowym.

Po pięknych występach muzycznych przyszedł czas na pokaz tańca towarzyskiego. Po dwa tańce zaprezentowali: Kornelia Januszewska i Łukasz Szwed oraz Teresa Pelc i Tymoteusz Bułat (absolwent naszego Gimnazjum). Po występach tanecznych uczniowie mogli podziwiać prezentacje uczniowskich projektów przygotowanych w liceum na języku polskim dotyczących „Pana Tadeusza”. Były one świetnym wprowadzeniem do występu Magdaleny Gąsior, która zaprezentowała monolog Zosi (fragment o koncercie Jankiela). Wisienką na torcie w pierwszej części Festiwalu był występ zespołu Lighters złożonego z uczniów klas 3 gimnazjum (Bianka Cierpich - wokal (gościnnie) oraz Alicja Kopeć, Szymon Borowiec, Marcin Bator, Igor Litwa – gitara basowa, Arkadiusz Sieradzki – perkusja). Wzbudził on wiele pozytywnych emocji swoim mocnym brzmieniem i perfekcyjnym wykonaniem piosenek zespołu Metallica oraz Lady Pank.

Po przerwie Festiwal rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali zabawne scenki z „Zemsty” Aleksandra Fredry, po nich przyszedł czas na najmłodszych uczniów naszej szkoły. Hanna Dołęga zaprezentowała pokaz Speed stacks (sport polegający na jak najszybszym układaniu kubeczków w tak zwane stosy). Karol Dudziński, Patrycja Wysakowska oraz duet Maja Krućko i Aleksandra Kosińska wykonali utwory muzyczne, zaś Jowita Zawadzka i Zuzanna Janowska perfekcyjnie zagrały na skrzypcach utwór dobrze znany wszystkim - „Despacito”. Następnie Dominika Wasilewska wykonała piosenkę Adele, zaś Sara Smela zaśpiewała utwór, który zapewnił jej I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”.

Po występach muzycznych Nina Ciećkiewicz kl. 8a zaprezentowała monodram z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Następnie uczniowie z koła teatralnego „English drama” wyświetlili prezentację dotyczącą ich spektaklu na podstawie „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Festiwal zamknął występ grupy muzycznej w składzie: Filip Kosiorowski – gitara, Maksymilian Kosiorowski – gitara basowa, Jakub Bukała – pianino/ gitara, Julia Różańska, Karol Lenart, Maksymilian Stalec – wokal.

Festiwal pozwolił zaprezentować się wielu osobom, poznać ich skryte talenty, oswoić się ze sceną i zjednać sobie wielu fanów. Mamy nadzieję, że za rok będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem.

J.M.

                 logo Krakow         Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview