Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
week 35 1
week 40 30

14 czerwca 2019 r.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, mieli okazję pochwalić się swoimi talentami podczas Festiwalu Twórczości Szkolnej. Mottem, które mu przyświecało były słowa Jana Pawła II: „ARTYŚCI – Ci, którzy z pasją i poświęceniem poszukują nowych «epifanii» piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej”.

Jak zwykle najwięcej zgłoszeń dotyczyło wokalistów oraz instrumentalistów. Uroczystość rozpoczął występ chóru, który zaprezentował dwa utwory. Następnie wysłuchaliśmy romantycznych duetów: Aleksandra Drewniak i Damian Wywrót, Karolina Świder i Łukasz Szwed oraz Sara Smela i Maksymilian Stalec. Po nich zaprezentowała się Justyna Gromadzka ze śpiewem operowym.

Po pięknych występach muzycznych przyszedł czas na pokaz tańca towarzyskiego. Po dwa tańce zaprezentowali: Kornelia Januszewska i Łukasz Szwed oraz Teresa Pelc i Tymoteusz Bułat (absolwent naszego Gimnazjum). Po występach tanecznych uczniowie mogli podziwiać prezentacje uczniowskich projektów przygotowanych w liceum na języku polskim dotyczących „Pana Tadeusza”. Były one świetnym wprowadzeniem do występu Magdaleny Gąsior, która zaprezentowała monolog Zosi (fragment o koncercie Jankiela). Wisienką na torcie w pierwszej części Festiwalu był występ zespołu Lighters złożonego z uczniów klas 3 gimnazjum (Bianka Cierpich - wokal (gościnnie) oraz Alicja Kopeć, Szymon Borowiec, Marcin Bator, Igor Litwa – gitara basowa, Arkadiusz Sieradzki – perkusja). Wzbudził on wiele pozytywnych emocji swoim mocnym brzmieniem i perfekcyjnym wykonaniem piosenek zespołu Metallica oraz Lady Pank.

Po przerwie Festiwal rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali zabawne scenki z „Zemsty” Aleksandra Fredry, po nich przyszedł czas na najmłodszych uczniów naszej szkoły. Hanna Dołęga zaprezentowała pokaz Speed stacks (sport polegający na jak najszybszym układaniu kubeczków w tak zwane stosy). Karol Dudziński, Patrycja Wysakowska oraz duet Maja Krućko i Aleksandra Kosińska wykonali utwory muzyczne, zaś Jowita Zawadzka i Zuzanna Janowska perfekcyjnie zagrały na skrzypcach utwór dobrze znany wszystkim - „Despacito”. Następnie Dominika Wasilewska wykonała piosenkę Adele, zaś Sara Smela zaśpiewała utwór, który zapewnił jej I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”.

Po występach muzycznych Nina Ciećkiewicz kl. 8a zaprezentowała monodram z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Następnie uczniowie z koła teatralnego „English drama” wyświetlili prezentację dotyczącą ich spektaklu na podstawie „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Festiwal zamknął występ grupy muzycznej w składzie: Filip Kosiorowski – gitara, Maksymilian Kosiorowski – gitara basowa, Jakub Bukała – pianino/ gitara, Julia Różańska, Karol Lenart, Maksymilian Stalec – wokal.

Festiwal pozwolił zaprezentować się wielu osobom, poznać ich skryte talenty, oswoić się ze sceną i zjednać sobie wielu fanów. Mamy nadzieję, że za rok będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem.

J.M.