2W dniach 30-31 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole projekt A VOYAGE TO FREEDOM, który miał na celu przybliżyć naszym uczniom kulturę i tradycje Korei Północnej, ale przede wszystkim zapoznać ich
z realiami życia w kraju objętym reżimem.

Projekt ten powstał z inicjatywy uczennicy naszej szkoły Oliwii Muchy z klasy 2E oraz Samorządu Szkolnego. Uczniowie przygotowali kawiarenkę koreańską, podczas której sprzedawane były koreańskie słodycze, przekąski i napoje oraz zorganizowali degustację tradycyjnych dań - tteokbokki, kimbap, miyeok guk - przygotowanych przez rzeszowską restaurację UNDER SEOUL. Pieniądze, zebrane podczas tych wydarzeń, zasilą fundację Flash Drives For Freedom. Zorganizowana została także dyskusja w języku angielskim, podczas której omówiono życie w Korei Północnej, różnorodne tematy związane z polityką, kulturą oraz możliwością pomocy. Przeprowadzony będzie jeszcze wywiad z Panią Evelyn Jeong – uciekinierką z Korei Północnej. Został on przełożony ze względu na chorobę Pani Jeong. Ponadto przez cały tydzień prowadzona jest w naszej szkole zbiórka Pendrive’ów, które także przekazane zostaną fundacji Flash Drives For Freedom. Każdy z punktów projektu cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodzieży, co widać na dołączonych zdjęciach.