22 września 2016 r.

22 września 2016 r. przedstawiciele klas drugich liceum wraz z opiekunem – s. Dorotą Inglot wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze.

Myślą przewodnią Forum były słowa Jana Pawła II do młodych: Jako chrześcijanie jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei, aby ludzie nie byli bez nadziei ani Boga na tym świecie, ale uczyli się Chrystusa - naszej nadziei.

Całość prowadził Ks. Jakub Bartczak - raper, który ubogacał spotkanie nie tylko słowem, ale i śpiewem. Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać przemówień Ks. Wojciecha Węgrzyniaka, prof. dr. hab. Jana Dudy oraz świadectwa Marzeny Wójcickiej, wolontariuszki ŚDM w Krakowie, która podzieliła się swoimi doświadczeniami i wielką łaską uzyskaną od Boga.

Pierwszy mówca w wykładzie Między wiarą, a beznadzieją mówił o wierze, jako o fundamentalnej wartości dzisiejszych czasów, która jest skarbem dla człowieka. Uświadamiał, że rodzi się ona z Boga, dla którego każda osoba ma niewyobrażalną wartość.

Ojciec Prezydenta RP natomiast mówił jak budować wiarę. Tłumaczył, że wzrastać w wierze to dorastać wśród ludzi wierzących. Dziecko przez doświadczenie, naukę osób starszych uczy się pokory i przeświadczenia, że Bóg istnieje.

Następnie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz uroczysta Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której przewodniczył ks. bp Marek Mendyk.

Później, na Wałach Jasnogórskich młodzież prowadziła Drogę Krzyżową, podczas której modliła się o miłosierdzie dla nas, dla naszej Ojczyzny oraz dla całego świata. Nasza delegacja miała wyjątkowy zaszczyt niesienia w czasie Drogi Krzyżowej krzyża Światowych Dni Młodzieży.

Na zakończenie Forum uczestnicy otrzymali uroczyste błogosławieństwo.

Forum było dla każdego niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Uczestnicy oprócz wysłuchania wystąpień, udziału we Mszy Świętej mogli również zobaczyć mundurki uczniów szkół z całej Polski, co na pewno było ciekawym doświadczeniem.

Cały wyjazd z pewnością był ubogaceniem naszej wiary oraz zostanie mile zapamiętany.

Izabela Kula IIC