facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Solidarni z Ukrainą

Polska

     Ukraina

Plakat PomagamUkrainie


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Grudzień 2022 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3 4
week 49 5 6 7 8 9 10 11
week 50 12 13 14 15 16 17 18
week 51 19 20 21 22 23 24 25
week 52 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

6W dniach 1-5 grudnia 2016 grupa 11 uczniów z naszej szkoły brała udział w polsko – niemieckim spotkaniu młodzieży w Krzyżowej.

Miejsce wymiany nie było przypadkowe – swoją siedzibę ma tam ,,Fundacja Krzyżowa dla porozumienia europejskiego”, mieszczące się w dawnej posiadłości rodziny von Moltke. W skład zabudowań wchodzą: pałac, obora, stajnia i spichlerz, które odnowiono i przystosowano dla potrzeb fundacji na oraz „dom na wzgórzu”. W czasie II wojny światowej był on miejscem tajnych spotkań niemieckiej antynazistowskiej grupy ,,Kręgu z Krzyżowej” („Kreisauer Kreis”), na czele której stał Helmut James Graf von Moltke.

12 listopada 1989 w Krzyżowej odbyło się spotkanie premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, w czasie którego odprawiono ,,Mszę Pojednania” .

Nasz pobyt w Krzyżowej był bardzo udany. Pierwszy raz mieliśmy okazję dłużej przebywać z rówieśnikami z Niemiec. Czas kilkudniowego spotkania był urozmaicony i wypełniony różnymi atrakcjami. W Krzyżowej nawiązaliśmy nowe znajomości, troszeczkę poznaliśmy naszych rówieśników z Niemiec, wspólnie odbyliśmy całodniową wycieczkę do Wrocławia. Miasto zwiedzaliśmy w nietypowy sposób – naszym zadaniem było szukanie krasnali – symboli Wrocławia. Mieliśmy również możliwość zrobienia zakupów na Jarmarku Bożonarodzeniowym, pełnym Polaków i obcokrajowców. Oprócz języka polskiego można było tam usłyszeć język niemiecki, czeski, angielski i ukraiński.

       Cały wyjazd minął nam bardzo szybko. Żal było się rozstawać i odjeżdżać, tak dobrze bawiliśmy się. Wspomnienia na pewno pozostaną na długo. Wszyscy z upragnieniem czekamy na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec , które odbędzie się już w marcu nadchodzącego roku. Tym razem w Niemczech.

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview