facebook_page_plugin
         
instagram       YouTube       FACEBOOK

sukcesy11


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Styczeń 2022 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 52 1 2
week 1 3 4 5 6 7 8 9
week 2 10 11 12 13 14 15 16
week 3 17 18 19 20 21 22 23
week 4 24 25 26 27 28 29 30
week 5 31
Brak wydarzeń

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

PA230484

 

     22-29 października 2016 r.
             Wizyta w Rovigo

W dniach od 22 do 29 października pod opieką pani profesor Anny Osiak oraz pani profesor Anny Bąk uczestniczyliśmy w polsko - włoskiej wymianie w Rovigo - miasta położonego nieopodal Wenecji.

Wyruszyliśmy z Rzeszowa w piątek w nocy i już następnego dnia zawitaliśmy do szkoły Liceo Scientifico P. Paleocapa. Tam zostaliśmy uroczyście powitani przez naszych włoskich korespondentów i ich rodziny. Po części oficjalnej udaliśmy się do domów, w których mieliśmy spędzić najbliższy tydzień.

Weekend przeznaczony był na bliższe poznanie rodziny i wspólne spędzanie czasu. Każdy z nas miał szansę porozmawiać i bliżej poznać swoich korespondentów.

W poniedziałek wspólnie udaliśmy się do szkoły, gdzie obejrzeliśmy prezentacje o włoskich miastach, kulturze i tradycjach. Po popołudniu udaliśmy się do Padwy, gdzie zwiedziliśmy m. in. Bazylikę św. Antoniego.

Następny dzień spędziliśmy we włoskim liceum. Nasi korespondenci przygotowali dla nas ciekawe wystąpienia, a nawet wspólną lekcję tańca. Razem z nimi uczestniczyliśmy również w zajęciach sportowych.

W kolejnych dniach odbyły się wycieczki. Do oddalonej o prawie 100 km Mantui popłynęliśmy statkiem. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy tamtejszy Palazzo Ducale oraz zapierającą dech w piersiach Bazylikę św. Andrzeja. Czwartek spędziliśmy w Wenecji podziwiając wąskie uliczki pełne witryn z kolorowymi maskami, spacerując po placu św. Marka i kosztując tradycyjnych włoskich lodów. Odwiedziliśmy również przepiękną Bazylikę i przepłynęliśmy prawdziwymi weneckimi gondolami. Pogoda bardzo nam dopisała, dzięki czemu mogliśmy zakosztować już ostatnich, jesiennych promieni .

W sobotę rano pożegnaliśmy się z rodzinami i ze smutkiem udaliśmy do szkoły w Rovigo. Tam odbyło się oficjalne zakończenie wymiany. To właśnie wtedy po raz ostatni pożegnaliśmy się z naszymi korespondentami, niekiedy ze łzami w oczach. Pocieszała nas jednak myśl, że już w kwietniu przywitamy ich w Rzeszowie.

Dla każdego z nas ta wymiana była niesamowitym doświadczeniem. Poznaliśmy włoską kulturę, skosztowaliśmy tradycyjnych potraw, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Podszkoliliśmy również język angielski. Jednak przede wszystkim zawiązaliśmy nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję, przetrwają na długo.

Julia Mazur kl. II D Liceum

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview