1 czerwca 2017 r.

"Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."

Jan Paweł II

Pierwszy czwartek ostatniego miesiąca szkoły przyniósł wszystkim dzieciom ze szkoły– i tym małym i tym trochę większym - mnóstwo radości! Pierwszym powodem był BRAK LEKCJI. Kolejne tylko tę radość potęgowały.

Po spotkaniu z wychowawcami, udaliśmy się na salę gimnastyczną, by posłuchać wystąpienia ks. Macieja Gieruli – misjonarza, dyrektora rzeszowskiej fundacji Pro Spe zajmującej się pomocą Gruzinom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej wojną domową w kraju. Ks. Maciej opowiedział o Gruzji i swoim zainteresowaniu tym państwem, przybliżył także działalność fundacji i poprosił o włączenie się w pomoc, w takiej formie w jakiej uczniowie i nauczyciel są w stanie to zrobić.

Niecodziennym wydarzeniem tego dnia był występ nauczycieli, którzy (podtrzymując młodą a jednak już tradycję) brawurowo zaprezentowali znaną wszystkim „Rzepkę” Juliana Tuwima. Wyreżyserowana przez p. prof. M. Posiaka scenka została przyjęta owacjami na stojąco, a niezwykłe wcielenia (zazwyczaj nieco poważniejszych) nauczycieli, potwierdziły tylko, że dla swoich „szkolnych dzieci” gotowi są na każde wyzwanie.

Po krótkiej przerwie (osłodzonej czekoladowym wafelkiem z okazji dzisiejszego święta), podzieleni na kilkuosobowe grupy w obrębie klas, rozpoczęliśmy pierwszą w historii szkoły grę miejską „Rzeszowskie ślady pamięci narodowej”. Przygotowane przez p. prof. M. Skałę, p. prof. M. Domkę – Sołek oraz p. prof. T. Manijaka zadania wymagały od graczy znajomości Rzeszowa i ważnych z punktu widzenia historyka postaci. Pełni zapału, zmobilizowani wizją smacznej nagrody za zwycięstwo, z legalnie w tym dniu połączonymi z internetem komórkami, wyruszyliśmy w miasto, by zdobyć upragnione w grze punkty potwierdzone na koniec podpisem wychowawcy, który czekał wytrwale na nas w salach lekcyjnych.

Oby więcej takich niezwykłych Dni Dziecka!!

J.P.