12-17 czerwca 2017 r.

3 x W – czyli WIELKIE WĘGIERSKIE WAKACJE

Opaleni słońcem, upojeni wiatrem, ze skórą skropioną balatońską wodą…Krótko mówiąc – oczarowani węgierską przygodą.

To chyba najbardziej odpowiednie streszczenie podróży, jaką przeżyliśmy pod opieką Pani Berezowskiej i Pana Majewskiego, w przedostatnim tygodniu roku szkolnego. Nasza niewielka, szesnastoosobowa grupa, złożona w większości z uczniów liceum, z pewnością na długo zapamięta wspaniały czas, spędzony w malowniczym Veszprém. Ten jeden, beztroski tydzień wystarczył by nawiązać unikatowe więzi i nabyć niezwykłe umiejętności, które bez wątpienia okażą się bardzo przydatne w naszym codziennym życiu (w końcu nie jeden marzy o tym by jakiś węgier nauczył go wypiekać prawdziwy Kürtőskalács).

Dziś patrząc na blednącą opaleniznę, ugryzienia komarów i drobne otarcia, wspominamy spływy kajakowe, górskie wspinaczki i wieczory, spędzone nad bulgoczącym garnkiem tradycyjnego, węgierskiego gulaszu.

I choć z naszymi nowymi przyjaciółmi zobaczymy się w Polsce już końcem września, serce troszkę ściska tęsknota za zachodami słońca w Cseszneku, wąskimi uliczkami Veszprém i lazurową taflą Balatonu.

Wiktoria Jezuit III D