Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc

1
W dniach 5-10 września 2017 roku nauczycielki języka francuskiego z naszej szkoły pod wodzą Siostry Dyrektor przebywały w małym mieście w Bretanii - Ploërmel. Celem wyprawy było nawiązanie współpracy z tamtejszą szkołą, jej efektem ma być wymiana uczniów i nauczycieli.

Podczas tych kilku dni uczestniczyłyśmy w życiu Szkoły, obserwując lekcje i spotykając się z nauczycielami. Poznawałyśmy również uroki Bretanii (zwiedziłyśmy m. in. Mont Saint-Michel), ale przede wszystkim cieszyłyśmy się towarzystwem życzliwych ludzi, okazało się bowiem, że w Ploërmel wiele osób z etuzjazmem zaangażowało się w realizację polsko-francuskiej współpracy.
Efektem naszej wizyty jest umowa o współpracy, uroczyście podpisana 8 września 2017 roku. W wydarzeniu, które odbyło się w podniosłej atmosferze w szkolnym amfiteatrze, uczestniczyli uczniowie, nauczyciele należący do Komisji ds. współpracy międzynarodowej i panowie dyrektorzy Ronan Petton i Yves Le Gal, bez których nasze spotkanie nie byłoby możliwe. Relacja, w tym fotograficzna, z uroczystości została opublikowana w lokalnej prasie.
Zachwyt pięknem krajobrazu, podziw dla szkolnej codzienności - cały pobyt w Ploërmel wzbudził w nas wiarę, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej Szkoły zaangażują się w przygotowanie kolejnych spotkań.
Dziś z łezką w oku wspominamy niekończące się rozmowy, radość i humor, które im towarzyszyły, prawdziwe zainteresowanie, niezwykłą życzliwość. Nasze serce pozostały w Bretanii, z niecierpliwością oczekujemy chwili, gdy będziemy mogły tam powrócić z Wami, nasi drodzy Uczniowie.

D. Ch.