Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30
facebook_page_plugin

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960


  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

1
W dniach 5-10 września 2017 roku nauczycielki języka francuskiego z naszej szkoły pod wodzą Siostry Dyrektor przebywały w małym mieście w Bretanii - Ploërmel. Celem wyprawy było nawiązanie współpracy z tamtejszą szkołą, jej efektem ma być wymiana uczniów i nauczycieli.

Podczas tych kilku dni uczestniczyłyśmy w życiu Szkoły, obserwując lekcje i spotykając się z nauczycielami. Poznawałyśmy również uroki Bretanii (zwiedziłyśmy m. in. Mont Saint-Michel), ale przede wszystkim cieszyłyśmy się towarzystwem życzliwych ludzi, okazało się bowiem, że w Ploërmel wiele osób z etuzjazmem zaangażowało się w realizację polsko-francuskiej współpracy.
Efektem naszej wizyty jest umowa o współpracy, uroczyście podpisana 8 września 2017 roku. W wydarzeniu, które odbyło się w podniosłej atmosferze w szkolnym amfiteatrze, uczestniczyli uczniowie, nauczyciele należący do Komisji ds. współpracy międzynarodowej i panowie dyrektorzy Ronan Petton i Yves Le Gal, bez których nasze spotkanie nie byłoby możliwe. Relacja, w tym fotograficzna, z uroczystości została opublikowana w lokalnej prasie.
Zachwyt pięknem krajobrazu, podziw dla szkolnej codzienności - cały pobyt w Ploërmel wzbudził w nas wiarę, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej Szkoły zaangażują się w przygotowanie kolejnych spotkań.
Dziś z łezką w oku wspominamy niekończące się rozmowy, radość i humor, które im towarzyszyły, prawdziwe zainteresowanie, niezwykłą życzliwość. Nasze serce pozostały w Bretanii, z niecierpliwością oczekujemy chwili, gdy będziemy mogły tam powrócić z Wami, nasi drodzy Uczniowie.

                                                                                                              D. Ch.

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview