Poprzedni miesiąc Grudzień 2019 Następny miesiąc
week 48 1
week 1 30 31

22 października 2017 r.

Niedzielne popołudnie w liturgiczne wspomnienie Patrona Szkoły Jana Pawła II zgromadziło w szkolnej kaplicy wyjątkowych uczestników. Na świętowanie Jubileuszu XX - lecia istnienia szkoły przybyli Rodzice aktualnych uczniów oraz Absolwentów i sami Absolwenci ze swoimi rodzinami. Mszę Świętą w kaplicy szkoły koncelebrowali: ks. Wacław Sopel - były katecheta, ks. Andrzej Motyka – aktualny katecheta oraz ks. Paweł Pietraszek – absolwent szkoły, aktualnie wikariusz w parafii Godowa.

Druga część spotkania przeniosła uczestników do wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej. Przywitani przez Siostrę Wicedyrektor Krystynę Dębowską goście obejrzeli spektakl „Z jakim przestajesz takim zostajesz, czyli św. Jan Paweł II i młodzi” (ten, który oglądali także uczniowie podczas obchodów szkolnej uroczystości jubileuszowej – z drobnymi zmianami. Np. w rolę ks. Wojtyły wcielił się jeden z uczniów z Koła Teatralnego, a partie solowe wykonali: p. prof. Katarzyna Dziedzic i p. prof. Robert Sołtys). Dalsza część przybliżyła uczestnikom (dzięki prezentacji) historię 20 lat szkoły w obrazach, a następnie Siostra Dyrektor w krótkim wystąpieniu wyraziła radość z takiego spotkania, podzieliła się swoimi refleksjami o szkole, zachęciła do zwiedzania budynku („starej” i „nowych” części), a na koniec zaprezentowała publikację o szkole, podziękowała tym, którzy włączyli się w jej powstanie, a tym z pośród autorów, którzy pojawili się na uroczystości, osobiście wręczyła egzemplarze książki „Szkoła to poszerzony dom rodzinny”.

Ostatnia cześć – najmniej oficjalna, ale pewnie dla większości najbardziej sentymentalna, przeniosła się na korytarze szkoły, gdzie można było przy małym słodkim i słonym „co nieco” powspominać, poopowiadać, podzielić się i nacieszyć obecnością z czasem dawno niewidzianymi znajomymi z czasów szkolnych.

J.P.