Kalendarium

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30
facebook_page_plugin

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960


  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

IMG 3923

    
     12-18 marca 2018 r.

 

       Nareszcie się doczekaliśmy!
Po kilku miesiącach rozłąki przyszedł czas na rewizytę. Francuzi przyjechali kilka godzin wcześniej niż zaplanowali - 12 marca 2018 r. Stęsknieni przywitaliśmy naszych Gości z uśmiechami na twarzach. Z wielkim zapałem i ciekawością wypytywaliśmy jak minęła droga i jak sie mają ich rodziny.
       W czasie wymiany dbaliśmy, aby nasi korespondenci poznali tradycyjną polską kuchnię. Z tego co wiem, bardzo im zasmakowały nasze narodowe potrawy. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasi Goście dobrze się czuli w Polsce.
       Przez pierwszy dzień pogoda dopisywała. Właśnie wtedy Francuzi zwiedzili naszą szkołę, tak inną od tej, do której na co dzień chodzą. Zabraliśmy ich na nasze lekcje, gdzie nauczyciele i uczniowie serdecznie ich powitali. Odbyły się również bardzo ciekawe i wartościowe warsztaty fotograficzne oraz lekcja języka polskiego, podczas której Francuzi nauczyli się podstawowych zwrotów i mogli podjąć próbę zmierzenia się z polskimi łamańcami językowymi, wręcz niemożliwymi dla nich do wypowiedzenia. Oprowadziliśmy również naszych Gości po Rzeszowie, m.in. odwiedziliśmy Trasę podziemną. Niestety w dniach, w których zwiedzaliśmy Kraków i Przemyśl, cały czas padało, a nasze plany musiały ulec zmianie, ale i tak dobrze się bawiliśmy: nie zabrakło czasu na kupowanie pamiątek i pogaduchy przy kawie czy herbacie w ciepłej kawiarni. W Wieliczce wielu Francuzów po raz pierwszy zobaczyło kopalnię soli. Pojechali również do Łańcuta, aby odwiedzić tamtejszy Zamek i park. We czwartek zorganizowaliśmy w szkole wieczorek integracyjny, na który przyszli wszyscy uczestnicy wymiany i nasi rodzice. Wcześniej przygotowaliśmy różne polskie specjały na tę okazję. Nie zabrakło bigosu, który bardzo naszym Gościom posmakował, ani pysznych ciast. Wieczór spędziliśmy na grach i zabawach.
Sobotę mieliśmy zaplanować z rodzinami. Jedni przeznaczyli ten dzień na zwiedznie naszego regionu, a drudzy zdecydowanie postawili na rozrywkę.
W niedzielny poranek, ze ściśniętymi gardłami, pożegnaliśmy naszych Przyjaciół. Podczas wymiany nawiązała się między nami więź, która na pewno przetrwa długi czas. Już są pierwsze plany spotkania na wakacjach - oczywiście uczniowskie plany :)

Agnieszka Micał

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview