Poprzedni miesiąc Czerwiec 2018 Następny miesiąc
week 22 1 2 3

Koło filozoficzne

Pomagaj 44

Jesteśmy grupą uczniów z Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek oraz z VI LO w Rzeszowie i realizujemy projekt społeczny w ramach platformy Zwolnieni z Teorii >>.

Na stonie znajduje się bardzo dużo porad i sugestii dotyczących przeprowadzania akcji społecznych na każdym etapie. Każda grupa, która decyduje się podjąć zrealizowania wymyślonego przez siebie projektu, może również liczyć na pomoc i cenne wskazówki mentora. Dzięki temu zdobywamy wiedzę i doświadczenie, które przydadzą nam się w przyszłości, pomagając.

Pomysł na nasz projekt, który nazwaliśmy "Podarujmy uśmiech", zrodził się z myślą o dzieciach. Chcemy im pokazać, że warto pomagać innym bezinteresownie. Przeprowadzamy zbiórki pieniędzy w rzeszowskich liceach oraz sprzedaż kartek okolicznościowych, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały dzieci ze szkół podstawowych. Dochód przekażemy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie. Pieniądze, które zbieramy, mają zapewnić podopiecznym wypoczynek wakacyjny. Mamy nadzieję, że dzięki temu na twarzach wszystkich dzieci zagości uśmiech. Odwiedziliśmy również wspomnianą wyżej placówkę, aby spędzić z dziećmi trochę czasu. Wieczór minął nam na grach, zabawach i śmiechu.
Celem naszej akcji jest przekazanie prostego przesłania: pomagaj, bo warto! Przekazujemy dzieciom z podstawówek, że każdy gest na rzecz społeczeństwa ma znaczenie, a naszym rówieśnikom z liceów, że dobrze przeprowadzona
i zorganizowana akcja, owszem, wymaga wysiłku, ale daje wymierne rezultaty i wielką satysfakcję po jej ukończeniu.

Agnieszka Micał