Poprzedni miesiąc Grudzień 2019 Następny miesiąc
week 48 1
week 1 30 31

30 marca - 5 kwietnia 2019 r.

30 marca 2019 roku, w sobotę po południu, zebraliśmy się w szkole w oczekiwaniu na Włochów. Godzinę później przyjechali nasi korespondenci.
Niedzielę każdy organizował sobie sam w rodzinie, lecz spora część uczniów chciała się spotkać w Rzeszowie na wrotkowisku oraz ognisku.
1 kwietnia w poniedziałek Włosi oraz część polskich korespondentów pojechało do Auschwitz-Birkenau.
Wtorkowy poranek spędziliśmy na zwiedzaniu szkoły oraz uczestnicząc w lekcjach. Następnie każdy zabrał swojego korespondenta na obiad, po którym zwiedziliśmy trasę podziemną, a później uczestniczyliśmy w grze terenowej. Wieczorem spotkaliśmy się w Nowym Świecie na kręglach.
W środę większość polskich korespondentów została w Rzeszowie, a Włosi pojechali do Krakowa. Zobaczyli Wawel, Kazimierz oraz nauczyli się robić obwarzanki. Po przyjeździe wieczór spędziliśmy z rodzinami.
Rano w czwartek mieliśmy wspólnie dwie lekcje, po których Włosi pojechali do Muzeum Zamku w Łańcucie, a polscy korespondenci dołączyli do nich po dwóch godzinach. Wieczorem zorganizowaliśmy wieczorek integracyjny, na którym odczytano wyniki gry terenowej.
5 kwietnia w piątek pożegnaliśmy się w szkole z Włochami, a potem odprowadziliśmy ich na parking, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęli podróż powrotną do domu.
      Wymiana była bardzo udana i wiele osób pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi korespondentami.

Urszula Dygoń