facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Solidarni z Ukrainą

Polska

     Ukraina

Plakat PomagamUkrainie


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


Wirtualny spacer po szkole

SAM 4960


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Luty 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4 5
week 6 6 7 8 9 10 11 12
week 7 13 14 15 16 17 18 19
week 8 20 21 22 23 24 25 26
week 9 27 28
Brak wydarzeń

  wym3


Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

Koło Historyczno-Modelarskie "Tygrysek"

KHM

Wesprzyj potrzebujących

Przekaż 1% lub darowiznę

Pomoc dla Kingi
siostrzenicy S. Celiny

      Prośba >>    plakat >>
                  ulotka >>

    Pomoc dla Michalinki  
córki Absolwentki naszego Liceum

           więcej informacji >>

 

 

 A284931

Ojcze Święty, przyszliśmy do Ciebie...

          Na ten dzień czekaliśmy wszyscy. 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie papież Franciszek ogłosił świętym Patrona naszej szkoły – Błogosławionego Jana Pawła II. Nie mogło nas tam nie być, dlatego na trzy dni przed kanonizacją, w piątek, wyjechała autokarowa pielgrzymka do Wiecznego Miasta. Na czele stu pięćdziesięciu pielgrzymów stanęła Siostra Dyrektor Anna Telus. Ojcem Duchowym wyjazdu był ks. Dariusz Trojnar. Opiekę nad grupami sprawowały: s. Katarzyna, s. Lucyna, s. Daniela, s. Olena, wspierane przez nauczycieli - panią Magdalenę Dygoń, panią Annę Osiak, panią Matyldę Stolarską, panią Małgorzatę Czyż, pana Bogdana Kwiatkowskiego - i panią sekretarkę Ewelinę Olech. Trzy autobusy - żółty, zielony i czerwony - wypełnione uczniami naszego Gimnazjum i Liceum, Rodzicami i Opiekunami, przebyły ok. 1800 km, by wziąć udział w wyjątkowej uroczystości, kanonizacji dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII. Po dwudziestu czterech godzinach podróży dotarliśmy do Fiuggi, miejscowości oddalonej o 90 km od stolicy Włoch. Udaliśmy się szybko na spoczynek, aby nabrać sił przed niedzielną uroczystością. O około 3:00 nad ranem, w niedzielę, wyjechaliśmy z hotelu do Rzymu. Na miejscu byliśmy o 4:30. Tłum ludzi podążał w stronę Placu św. Piotra. Od początku wiedzieliśmy, że nie uda nam się dotrzeć przed Bazylikę, ale chcieliśmy dojść jak najbliżej telebimu, na którym miała być transmitowana Msza Święta. W ogromnym tłumie prowadził nas brzozowy krzyż, który na co dzień wisi w Auli Jana Pawła II. Jest to symbol wyjazdów Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek do Rzymu począwszy od pogrzebu naszego ukochanego Ojca Świętego, przez beatyfikację i w końcu kanonizację. Dodatkowo nieśliśmy małe brzozowe krzyże jako wotum wdzięczności za to, że większość z nas mogła żyć w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, za to, że dane jest nam uczyć się, pracować w szkole, której On jest Patronem, za to, że możemy być częścią tej niezwyklej historii – świętej historii...
Dodatkowo każdy z nas miał w sercu swe osobiste intencje, bo przecież przyszliśmy do naszego kochanego Ojca Świętego...
Czas do rozpoczęcia uroczystości wypełnił nam śpiew i modlitwa, a także rozmowy przepełnione radością z powodu tego, że mogliśmy być w tym dniu w Rzymie, że mogliśmy być tam razem jako wspólnota. W skupieniu wysłuchaliśmy transmisji kanonizacyjnej Mszy Świętej, nadawanej przez Radio Watykańskie. Po uroczystości ks. Dariusz odprawił Mszę, tak byśmy mogli w tym wyjątkowym dniu przyjąć Komunię Świętą. Wielu polskich pielgrzymów przyłączyło się do naszej modlitwy eucharystycznej.  
Pielgrzymka trwała dziewięć dni. Zwiedziliśmy Rzym, Loreto, Wenecję, Asyż, Padwę. Przez cały czas dopisywała nam piękna pogoda. Codzienna Eucharystia dodawał nam siły i mocy. Z dumą nosiliśmy flagi z logo i nazwą szkoły, a także chusty kanonizacyjne, które niejednokrotnie ratowały nas przed zgubieniem się w tłumie. Za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II dziękowaliśmy Bogu, że mogliśmy przeżyć te niezwykłe chwile.

 

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview