Osiągnięcia uczniów Liceum im. Jana Pawła II
Sióstr Prezentek w Rzeszowie
w Olimpiadach i Konkursach
w roku szkolnym 2019/2020
(ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2020 r.)
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:
- Jakub Szyszka
- Jan Fornal
- Kamil Ciebiera
- Aleksandra Kowalska
- Andrzej Jabłoński
- Krzysztof Sycz
- Piotr Kaliciak
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:
- Jakub Szyszka
- Roksana Mazur
Posłowie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
- Jakub Szyszka
- Jakub Harchut
Artystyczne
Olimpiada Artystyczna
- Kacper Staniak - finalista
- Maria Czarnik - udział w II etapie
XVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej Nutka Poliglotka 2019
- Gabriela Tomaka - II miejsce
7. Festiwal Piosenki Patriotycznej "Żołnierska Nuta"
- Gabriela Tomaka - II miejsce
XXV Konkurs Kolęd i Pastorałek na Nutę Kantyczek
org. JDK Jasło
- Gabriela Tomaka - III nagroda
XII Przegląd Kolęd i Pastorałek
org. MDK Sanok
- Gabriela Tomaka - I miejsce
Konkurs Piosenki Rosyjskiej podczas IV Festiwalu Języka Rosyjskiego
org. Katedra Filologii Rosyjskiej UR
- Anastazja Rzucidło i Zuzanna Kapusta - wyróżnienie za udział
Biologia
Olimpiada Biologiczna
- Adam Bartosiewicz - finalista
- Oliwia Gil - udział w II etapie
- Katarzyna Wilk - udział w II etapie
Chemia
Olimpiada Chemiczna
- Kinga Mastej – finalistka
- Klaudia Bednarska – udział w II etapie
- Wojciech Stawarz - udział w II etapie
- Mariusz Woś - udział w I etapie
- Michał Kiszka - udział w I etapie
Ogólnopolski Podkarpacki Konkurs Chemiczny
- Wojciech Stawarz - wyróżniony
- Klaudia Bednarska - finalistka (udział w części pisemnej III etapu)
- Michał Kiszka - finalista (udział w części pisemnej III etapu)
- Marcin Mazur - udział w II etapie
- Patryk Marszałek - udział w II etapie
- Julia Przygórzewska - udział w II etapie
- Mariusz Woś - udział w II etapie
- Andrzej Zuzak - udział w II etapie
Fizyka i Astronomia
Olimpiada Fizyczna
- Patryk Marszałek - zakwalifikowany do części doświadczalnej II etapu
- Daniel Pawlak - udział w części teoretycznej II etapu
- Maksymilian Smoliński - udział w części teoretycznej II etapu
- Bartosz Zięzio - udział w części teoretycznej II etapu
- Przemysław Sosna - udział w części teoretycznej II etapu
Geografia
Olimpiada Geograficzna
- Katrzyna Gronowicz - udział w II etapie
- Alicja Chabko - udział w II etapie
- Paulina Miara - udział w II etapie
- Stanisław Bielak - udział w II etapie
- Julia Szwajczak - udział w II etapie
- Katarzyna Warzybok - udział w II etapie
- Katarzyna Filip - udział w II etapie
- Alicja Pilch - udział w II etapie
- Karol Onyszkiewicz - udział w II etapie
- Karolina Zacharska - udział w II etapie
- Maciej Wiśniewski - udział w II etapie
- Jadwiga Gąsior - udział w II etapie
- Dominika Sołtys - udział w II etapie
Olimpiada Znajomości Afryki
- Kevin Trzeciak - finalista
- Aleksandra Nosal - finalistka
- Karolina Graboś - udział w II etapie
- Zuzanna Zwolińska - udział w II etapie
- Magdalena Koryl - udział w II etapie
Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
- Paulina Miara - finalistka I stopnia z geografii
- Alicja Chabko - finalistka z geografii
Historia
Międzynarodowy Konkurs Projektu "Rosja i Polska mosty przyjaźnie i zachowanie dziedzictwa historyczno-kulturowego"
- Konrad Trela - I miejsce za najlepszą pracę konkursową
- Anastazja Rzucidło - I miejsce za najlepszą pracę konkursową
Olimpiada Historyczna
- Kacper Staniak - finalista
- Kacper Pałys - finalista etapu okręgowego
- Katarzyna Sikora - finalistka etapu okręgowego
- Hubert Prucnal - finalista etapu okręgowego
- Zofia Manijak - udział w II etapie
- Mikołaj Jezuit - udział w II etapie
Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
- Aleksandra Siuta - udział w etapie okręgowym
- Kacper Pałys - udział w etapie rejonowym
- Katarzyna Sikora - udział w etapie rejonowym
- Jakub Kaczmaryk - udział w etapie rejonowym
- Zofia Manijak - udział w etapie rejonowym
- Wojciech Zwoliński - udział w etapie rejonowym
- Rafał Kowalski - udział w etapie rejonowym
Olimpiada Solidarności
- Kacper Pałys - zakwalifikowany do II etapu
- Katarzyna Sikora - zakwalifikowana do II etapu
Ogólnopolski Turniej Debart Oksfordzkich o Puchar Prezesa IPN
- Kacper Staniak, Bartłomiej Skopek, Katarzyna Sikora, Zofia Manijak - udział w etapie okręgowym
Ogólnopolski Konkurs Mistrzowie i Patrioci
(org. Instytut Łukasiewicza)
- Fabian Ofiara - udział
- Hubert Prucnal - udział
- Oskar Kuliński - udział
Informatyka
Olimpiada Informatyczna
- Andrzej Jabłoński - finalista
- Aleksandra Kowalska - udział w II etapie
- Kacper Mucha - udział w II etapie
Język angielski
Olimpiada Języka Angielskiego
- Jan Kapusta - udział w części ustnej II etapu
- Krzysztof Adamczyk - udział w części ustnej II etapu
- Oskar Kuliński - udział w części ustnej II etapu
- Adam Bartosiewicz - udział w części pisemnej II etapu
- Grzegorz Liminowicz - udział w części pisemnej II etapu
Język łaciński
Olimpiada Języka Łacińskiego
- Mira Lange - zakwalifikowana do II etapu
Podkarpacki Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej
- Karina Zaręba - zakwalifikowana do finału
- Julia Janowska - zakwalifikowana do finału
- Jadwiga Strzelec - zakwalifikowana do finału
- Barbara Pawłowska - udział w II etapie
- Karolina Stąpor - udział w II etapie
- Emilia Ofiara - udział w II etapie
- Kacper Leśniewski - udział w II etapie
- Katarzyna Mościcka - udział w II etapie
- Magdalena Nieroda - udział w II etapie
Język niemiecki
Olimpiada Języka Niemieckiego
- Natalia Kiełbasa - finalistka
- Mira Lange - finalistka
- Martyna Kochman - finalistka
- Roman Kryczka - udział w części pisemnej II etapu
- Przemysław Sosna – udział w części pisemnej II etapu
- Konrad Trela - udział w części pisemnej II etapu
- Jakub Szyszka - udział w części pisemnej II etapu
- Michał Kawalec - udział w części pisemnej II etapu
Język polski
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
- Jadwiga Strzelec - finalistka
- Aleksandra Siuta - udział w części ustnej II etapu
- Anna Krzysztyńska - udział w części pisemnej II etapu
- Karolina Świder - udział w częśći pisemnej II etapu
XXIX Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
(org. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim)
- Gabriela Tomaka - III miejsce
XXIII Regionalny Konkurs Recytatorski "O skrzydło orle"
org. WDK
- Szymon Buczek - II miejsce
- Jadwiga Gąsior - wyróżnienie
Matematyka
Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna Sankt Petersburg 2020
- Aleksandra Kowaliska - brązowy medal (zawody on-line - pandemia)
XXXI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez granic"
- Klasa IEP - II miejsce w regionie podkarpackim
- Klasa IEG - I miejsce w regionie podkarpackim
- Klasa IBG - III miejsce w regionie podkarpackim
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
- Konrad Trela - bardzo dobry wynik
- Jakub Zając - bardzo dobry wynik
- Józef Pelc - bardzo dobry wynik
- Marta Bukowińska - bardzo dobry wynik
- Krzysztof Sycz - bardzo dobry wynik
- Maksymilian Smoliński - bardzo dobry wynik
- Oliwia Skrzypek - wyróżnienie
- Anna Moroń - wyróżnienie
- Szymon Balicki - wyróżnienie
- Julia Kuczek - wyróżnienie
- Natalia Dołęga - wyróżnienie
- Oliwia Dołęga - wyróżnienie
- Jakub Harchut - wyróżnienie
- Michał Pitera - wyróżnienie
- Mateusz Janowski - wyróżnienie
- Kajetan Ożóg - wyróżnienie
- Andrzej Jabłoński - wyróżnienie
- Aleksandra Kolek - wyróżnienie
- Oskar Kuliński - wyróżnienie
- Arkadiusz Sieradzki - wyróżnienie
- Filip Ciebiera - wyróżnienie
- Grzegorz Liminowicz - wyróżnienie
- Bartosz Zięzio - wyróżnienie
- Alicja Jurzysta - wyróżnienie
- Kinga Mazgaj - wyróżnienie
Europejskie Zawody Matematyczne Baltic Way 2019
- Aleksandra Kowalska - II miejsce
Internetowe Międzynarodowe Zawody Lingwistyczne
Olimpiada Matematyczna
- Aleksandra Kowalska - finalistka
- Aleksandra Bazan - udział w II etapie
- Marta Bukowińska - udział w II etapie
- Filip Ciebiera - udział w II etapie
- Jakub Gładysz - udział w II etapie
- Jakub Harchut - udział w II etapie
- Andrzej Jabłoński - udział w II etapie
- Alicja Jurzysta - udział w II etapie
- Krzysztof Lembryk - udział w II etapie
- Patryk Marszałek - udział w II etapie
- Kinga Mazgaj - udział w II etapie
- Anna Moroń - udział w II etapie
- Kajetan Ożóg - udział w II etapie
- Daniel Pawlak - udział w II etapie
- Józef Pelc - udział w II etapie
- Maciej Rut - udział w II etapie
- Maksymilian Smoliński - udział w II etapie
- Krzysztof Sycz - udział w II etapie
- Jakub Zając - udział w II etapie
- Bartosz Zięzio - udział w II etapie
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
- Natalia Kiełbasa - udział w II etapie
XVII Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
org. Politechnika Wrocławska
- Jakub Zając - udział w finale
- Oliwia Skrzypek - udział w finale
- Michał Pitera - udział w finale
- Anna Moroń - udział w finale
Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa
- Andrzej Jabłoński - laureat I miejsca (poziom pierwszy po gimn.)
- Maciej Rut - laureat II miejsca (poziom trzeci)
- Marta Bukowińska - laureatka III miejsca (poziom pierwszy po gimn.)
- Bartosz Zięzio - laureat III miejsca (poziom drugi)
- Patryk Marszałek - wyróżnienie (poziom trzeci)
Konkurs Matematyczny im. prof. Marszała
- Andrzej Jabłoński - laureat III miejsca
- Kajetan Ożóg - laureat III miejca
- Bartosz Zięzio - wyróżnienie
Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
- Aleksandra Bazan - finalistka III stopnia z matematyki
- Krzysztof Lembryk - finalista III stopnia z matematyki
- Patryk Marszałek - finalista III stopnia z matematyki
Jagielloński Turniej Matematyczny
- Aleksandra Bazan - zakwalifikowana do finału
Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Leji
- Marta Bukowińska - zakwalifikowana do finału
- Jakub Harchut - zakwalifikowany do finału
- Andrzej Jabłoński - zakwalifikowany do finału
- Kinga Mazgaj - zakwalifikowana do finału
- Maksymilian Smoliński - zakwalifikowany do finału
- Krzysztof Sycz - zakwalifikowany do finału
- Bartosz Zięzio - zakwalifikowany do finału
Konkurs URoki Matematyki
org. Uniwersytet Rzeszowski
- Aleksandra Bazan - laureatka I miejsca
- Patryk Marszałek - laureat II miejsca
- Maciej Rut - laureat IV miejsca
- Bartosz Zięzio - wyróżnienie
Przedsiębiorczość
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
- Aleksandra Kowalska - finalistka
Olimpiada Przedsiębiorczości
- Jakub Harchut - udział w II etapie
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Ekonomii i Finansach "Sukces na Bank" (teleturniej)
org. NBP oraz Fundacja Bit Masters
- Drużyna uczniów Liceum zdobyła tytuł Laureata I miejsca
(skład drużyny: Kinga Mędrek, Aleksandra Siuzdak, Weronika Dzierżak, Michał Tęcza, Jakub Harchut)
Psychologia
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
org. Magazyn psychologiczny "Charaktery"
- Natalia Duda - finalistka
- Laura Kuliberda - finalistka
- Dominika Maksoń - finalistka
- Magdalena Materna - finalistka
- Karolina Świder - finalistka
Religia
Olimpiada Teologii Katolickiej
- Wiktoria Weselak - finalistka
- Kinga Mazgaj - finalistka
- Martyna Okrasa - udział w II etapie
- Marcin Bator - udział w II etapie
IV Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych
org. Koło Naukowe Prawa Kanonicznego UKSW
- Damian Wywrót - finalista
- Katarzyna Warzybok - finalistka
XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pod hasłem "Życie i wolność - dar i zadanie" org. Instytut Tertio Millennio
(nauczyciel: Paweł Majewski)
- Jakub Kaczmaryk - udział w trzech etapach Konkursu
- Alicja Kopeć - udział w trzech etapach Konkursu
- Weronika Błażej - udział w trzech etapach Konkursu
- Dominik Cyran - udział w trzech etapach Konkursu
WOS
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
- Krzysztof Sycz - finalista
- Jakub Szyszka - udział w II etapie
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
- Alicja Kopeć - finalistka
- Zofia Manijak - finalistka
- Karolina Nowik - finalistka
- Kacper Pałys - finalista
- Katarzyna Sikora - finalistka
- Kacper Staniak - finalista
- Krzysztof Sycz - finalista
- Jakub Szyszka - finalista
XIII Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka
- Krzysztof Sycz - I miejsce
- Kacper Pałys - IV miejsce
WDŻ
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
- Julia Nowak - finalistka
- Paweł Kuźniar - finalista
- Gabriela Golema - udział w II etapie
- Nikol Zych - udział w II etapie
- Oliwia Różańska - udział w II etapie
- Oliwia Wanic - udział w II etapie
- Andrzej Stąpor - udział w II etapie
- Dawid Fornal - udział w II etapie
- Maria Berłowska - udział w II etapie
- Anna Wąsacz - udział w II etapie
Sport
Mistrzostwa Rzeszowa w piłce ręcznej
- Natalia Bryg, Karolina Czupryk, Julia Gwóźdź, Wiktoria Ciarach, Monika Sondej, Maria Kuśnierz, Roksana Mazur, Weronika Miąsik, Maja Michalik, Aleksandra Ruszała, Karolina Sasiela, Jagoda Józefczyk, Katarzyna Stopyra - II miejsce (nauczyciel: Marcin Posiak)
Mistrzostwa Rzeszowa w koszykówce dziewcząt
- Justyna Gromadzka, Gabriela Liszcz, Karina Zaręba, Patrycja Dąbrowska, Monika Szpunar, Aleksandra Drewniak, Monika Sondej, Karolina Czupryk, Julia Siek, Julia Skoczylas, Joanna Zabłocka, Julia Szwajczak, Maja Michalik - III miejsce (nauczyciel: Marcin Roman)
Wojewódzkie Mistrzostwa w Pływaniu
- Urszula Buszta - II miejsce w półfinale 50 m stylem motylkowym
- Ernest Bernacki, Jakub Gładysz, Tymoteusz Kidacki, Fryderyk Okoński, Bartosz Zając, Dawid Zbieg - III miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym w półfinale
- Ernest Bernacki, Jakub Gładysz, Maksymilian Stalec, Tymoteusz Kidacki, Bartosz Zając, Dawid Zbieg - IX miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym w finale
- Patrycja Bańkowska, Urszula Buszta, Maria Jakubczyk, Katarzyna Jer, Aleksandra Kobak, Julia Przygórzewska - V miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym w półfinale (nauczyciel: Paweł Majewski)
- Patrycja Bańkowska, Urszula Buszta, Maria Jakubczyk, Katarzyna Jer, Aleksandra Kobak, Julia Przygórzewska - VI miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym w finale (nauczyciel: Paweł Majewski)
Mistrzostwa Rzeszowa w tenisie stołowym
- Bartosz Frączek, Paweł Szymański - I miejsce (nauczyciel: Paweł Majewski)