facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Październik 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

I Pielgrzymka do Jana Pawła II
                                           (25.02 –07.03.1999)

    Pierwsza pielgrzymka uczniów Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie do Ukochanego Patrona Szkoły odbyła się w dniach 25 lutego do 7 marca 1999 r. Był to drugi rok istnienia szkoły i kilka miesięcy po uroczystym poświęceniu sztandaru Liceum z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II.
Do Rzymu pojechaliśmy z nowopoświęconym sztandarem nosząc w sercu głęboką potrzebę by powiedzieć Ojcu Świętemu, że powstała szkoła nosząca Jego Imię i poprosić naszego Ukochanego Patrona o błogosławieństwo dla naszych Uczniów ich Rodziców i Nauczycieli.
Hasłem tej pielgrzymki były słowa, które umieściliśmy również na transparencie: - „Ojcze Święty, prowadź”. Chcieliśmy w nich wyrazić nasze zaufanie do Ojca Świętego i gotowość kroczenia drogami, które wskazywał młodzieży.
Osobiste spotkanie z Ojcem Świętym na audiencji w sali Klementyńskiej w dniu 28 lutego wywołało w nas falę nieopisanej radości. Ojciec Święty czule objął nas swoim ojcowskim spojrzeniem i rozpoznał Siostry Prezentki. Zapytał czy to Prezentki z Krakowa. S. Anna Telus – dyrektorka Liceum wyjaśniła „Ojcze Święty jesteśmy z Rzeszowa.

Ojciec Święty odpowiedział: A to od Biskupa Kazimierza Górnego. Siostra Dyrektor kontynuowała – to młodzież z nowej szkoły Sióstr Prezentek noszącej imię Jego Świętobliwości – Jana Pawła II. Przyjechaliśmy, by prosić o błogosławieństwo dla naszej szkoły”.

Wszyscy uczniowie cisnęli się do Ojca Świętego, by ucałować Jego dłoń i spojrzeć w Jego przedobre oczy. W tym krótkim spotkaniu mogliśmy powiedzieć Ojcu Świętemu najczulsze i najgorętsze ale i najprostsze słowa miłości i pamięci:

Ojcze Święty Kochamy Ciebie,
Ojcze Święty modlimy się w Twojej intencji,
Ojcze Święty pozdrawiamy od naszych koleżanek i kolegów ze szkoły, Ojcze Święty pamiętamy o Tobie,
Ojcze Święty jesteś Patronem naszej szkoły,
chcemy naśladować Cię i żyć tak jak tego nas uczysz”.

Pierwsza pielgrzymka i spotkanie z Ojcem Świętym były wydarzeniami jedynymi w swoim rodzaju. Spotkanie bowiem odbyło się w sali Klementyńskiej, w której zazwyczaj miały miejsce audiencje prywatne dla grup pielgrzymów. Mieliśmy możliwość przez dłuższą chwilę być przy Ojcu świętym i mówić do Niego.
Pielgrzymka zaś zrodziła we wszystkich uczestnikach i uczniach szkoły potrzebę trwałego kontaktu z Ojcem Świętym i pielgrzymowania do Niego. Związała nas i naszą szkołę na trwałe z naszym ukochanym Patronem.
                                          s. Anna Telus
Tak bliskie spotkanie z Ojcem Świętym to niesamowite przeżycie. Można było z nim porozmawiać, ucałować pierścień, popatrzeć w pełne radości i spokoju oczy, czy choćby dotknąć rąbka sutanny. Aż trudno uwierzyć jakie ciepło i dobro emanuje z Jego osoby.
                                       Monika Szostek
Był bardzo rozradowany, miły i serdeczny, a my czuliśmy się prawie jak jedyni ludzie na świecie.
                                      Agnieszka Stasik

  Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przez pryzmat Jana Pawła II naród polski jest przez innych postrzegany jako znaczący, bohaterski, z wielkimi tradycjami, pełen wiary i ufności w Boga.                                                                                     Monika Szostek

Nie zapomnimy, jak przed audiencją grupy włoskie prosiły nas o zaśpiewanie „Czarnej Madonny”. I śpiewaliśmy po polsku, oni po włosku. Właśnie w takich chwilach czuje się jedność Kościoła, czuje się moc Boga w ludziach.                                         Monika Szostek

Do Rzeszowa przywieźliśmy błogosławieństwo Papieża, dużo wrażeń i nowych doświadczeń. Radosne i pogodne oblicze Ojca Świętego, Jego serdeczność i pokój wpisane są w nasze serca.
                                      Agnieszka Stasik
 
                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview