17 września 2002 roku – już po raz trzeci – wyruszyła z naszej szkoły pielgrzymka do Rzymu, której głównym celem było spotkanie z Janem Pawłem II. Wzięło w niej udział 39 uczniów Gimnazjum i Liceum, Siostra Dyrektor Anna Telus, Siostra Celina Zagórowska, Ksiądz Dariusz Trojnar, 2 Rodziców i 3 Nauczycieli. Pielgrzymka ta odbyła się w kontekście ostatniej wizyty Ojca Świętego w Polsce, której tematem było hasło: „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Myślą przewodnią naszej pielgrzymki, były słowa: „Ojcze Święty ufamy Jezusowi”, w których wyznawaliśmy naszą wiarę w Boże Miłosierdzie i wyrażaliśmy wdzięczność Ojcu Świętemu, że rozpalił w naszych sercach zaufanie i miłość do Jezusa Miłosiernego. W spotkaniu z Ojcem Świętym czuliśmy ogromną siłę emanującą od Niego – mogliśmy spojrzeć Mu w oczy i ujrzeć ten najcieplejszy na świecie uśmiech. W takich momentach człowiek nabiera nowych sił, wstępuje w niego energia, którą chciałoby się dzielić z całym światem. Niewątpliwie pamiątką będzie dla nas fotografia z Ojcem Świętym. Gdy podchodziliśmy pod Jego tron, przywitał nas słowami: „O, Prezentki przyszły!” i z uśmiechem oraz właściwym sobie humorem zaczął z nami rozmawiać.

Ewa Zaguła