Categories: Aktualności SP

by administrator 2

Share

Categories: Aktualności SP

. administrator 2

Udostępnij

Cały miesiąc marzec poświęcony jest promocji języka francuskiego, ale swoje oficjalne święto ma 20 marca. W ramach obchodów tego dnia – 7 marca 2024 r. – grupa francuskojęzyczna p. Wioletty Jagieły  udała się na francuskie śniadanie do piekarni La Matinee na Podwisłoczu, gdzie mogła skosztować specjałów kuchni francuskiej oraz zakupić pieczywo i ciastka.
Następnie uczniowie udali się do cyfrowego muzeum Micro-Folie, gdzie przez dwie godziny wirtualnie poznawali największe arcydzieła malarstwa, wchodząc np. do Luwru. Dzieci poznawały sztukę z tabletami w ręku – były na nich dostępne dodatkowe informacje, możliwość powiększenia dzieła dla dokładniejszego  obejrzenia go z bliska oraz gry (puzzle, gry interaktywne, memory, itp.), czy filmy.
Po wystawie grupa została zaproszona na poczęstunek przez dyrektora hotelu, który opowiedział im jego historię. Dzieci miały też okazję zobaczyć organizację stołu.
To był bardzo udany dzień. Zachęcamy innych do  odwiedzenia wystawy, która mieści się w Hotelu Prezydenckim i jest dostępna do końca kwietnia 2024 r.