23 kwietnia 2024 r. – z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – w wielu miejscach w szkole pojawiły się plakaty promujące czytanie, a każdy kto wypożyczał książkę z biblioteki, otrzymywał zakładkę z czytelniczym motywem.
Centralnym punktem dnia było rozstrzygnięcie Konkursu na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2023/2024. W Konkursie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy od początku września 2023 r. do dnia ogłoszenia wyników wypożyczyli najwięcej książek ze szkolnej biblioteki (znajdującej się w budynku przy ulicy ks. Jałowego 1). Najlepszych wyłoniono w dwóch kategoriach: Liceum oraz klasy 6-8 Szkoły Podstawowej. W każdej ze szkół nagrodzono 5 osób, którym Siostra Dyrektor wraz z p. Barbarą Micał wręczyły dyplomy i upominki składające się z książki oraz czytelniczych gadżetów.
A oto nagrodzeni:
Najlepszym czytelnikiem roku szkolnego 2023/2024 w Liceum został Franciszek Rysz z kl. 3DL, który wypożyczył we wskazanym czasie 38 książek,
II miejsce zajęła Oliwia Jaźwiecka z 1AL – 28 książek,
III miejsce – Maria Kin z 1A – 27 książek,
IV miejsce (ex aequo) – Klaudia Wetoszka z 4AL i Maja Siwiec z 2AL – po 21 książek,
Spośród uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej (tu nie były brane pod uwagę podręczniki) najwięcej książek wypożyczyła: Aleksandra Biela z kl. 7b – 59 książek,
II miejsce zajął Kamil Michalik z 7b – 23 książki,
III miejsce – Mateusz Pszona z 7b – 22 książki,
IV miejsce – Aneta Rząsa z 7b – 18 książek,
V miejsce – Anna Gradkowska z 7b – 17 książek.
Po wynikach widać, że 7b SP to rozczytana klasa 🙂
Naszym Molom książkowym serdecznie gratulujemy i wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki.
Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.