facebook_page_plugin
             

instagram
SU

    

YouTube

 

   

FACEBOOK

 

    

instagram

 

sukcesy11


Filmy o szkole

Liceum
LOLOPjezyki obce m
Szkoła Podstawowa
SPTaniec

Inne filmy >>


  wym3


Rekolekcje u Sióstr Prezentek

Zatrzymaj sie


Kalendarium

Poprzedni miesiąc Grudzień 2023 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

Koła zainteresowań

Chór szkolny

skanuj0017

XV Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
5-7 października 2018 r.

4

     W dniach 5-7 października br. w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II odbyła się XV edycja Konkursu. Modele redukcyjne, to inaczej wierne pomniejszenie oryginału, a w formie dioramy jest to odtworzenie jakiegoś fragmentu krajobrazu lub sytuacji, którą autor zobaczył na zdjęciu. W tegorocznym konkursie wzięło udział 100 wystawców w różnym wieku, którzy zaprezentowali łącznie 400 prac. Mieliśmy okazję gościć mistrzów świata i Europy, których modele zachwycały swoim kunsztem. Wystawiający przybyli m. in. z Warszawy, Krakowa, Oleśnicy i Łodzi. Zdecydowanie najwięcej modeli pojawiło się z terenu Podkarpacia.
Realizacja Konkursu była możliwa dzięki przychylności sponsorów spoza szkoły (włączyło się w to dzieło kilka rodzin naszych uczniów, którym dziękuję za pomoc!), Radzie Rodziców Zespołu Szkół i Siostrze Dyrektor za życzliwość!

 

XIV Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
6-8 października 2017 r.
16

    W dniach 6-8 października odbył się w naszej szkole XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych. Podczas imprezy swoje prace wystawiło łącznie 76 osób, w tym ponad trzydziestu juniorów i ponad czterdziestu seniorów, którzy zaprezentowali łącznie 315 modeli, w różnych kategoriach wiekowych, tematycznych i skalowych. W porównaniu do roku ubiegłego poziom Konkursu był wyższy. Szczególnie wśród juniorów, którzy zademonstrowali więcej i lepiej wykonanych modeli. W gronie sklejających tak wśród seniorów jak i juniorów znalazły się modele sklejone żeńską ręką (łącznie wystawiło swoje prace 6 pań i dziewcząt!). Cieszymy się ogromnie z faktu, że na naszej imprezie pojawili się także najlepsi. Byli to wicemistrz i mistrz świata w modelarstwie kartonowym- p. Mirosław Stawiak oraz p. Artur Gesler, którzy zaprezentowali swoje wyrafinowane modele.

 

X Ogólnopolski Konkurs
Modeli Redukcyjnych
11-13 października 2013 r.

          W dniach od 11 do 13 października w naszej szkole po raz dziesiąty odbył się Konkurs Modeli Redukcyjnych. Modele redukcyjne są wiernym odtworzeniem wyglądu pojazdu, samolotu, budowli, statku czy też okrętu w określonym pomniejszeniu. Modele w standardzie to prace wykonane w oparciu o model wyprodukowany przez określoną firmę, natomiast model waloryzowany jest wersją wzbogaconą bądź to o własne dodatki, bądź o elementy dodatkowo wyprodukowane specjalnie dla tego modelu.
Tegoroczny Konkurs zgromadził ponad 300 modeli w różnych kategoriach. Były to modele wykonane z papieru, plastiku
oraz z innych materiałów. Najpopularniejszą kategorią były modele samolotów, pojazdów bojowych oraz budowli. Łącznie prace wystawiało 62 uczestników w tym dwie przedstawicielki płci pięknej oraz jeden ksiądz. Po raz kolejny mogliśmy gościć w naszych progach mistrzów Polski i wicemistrzów świata w modelarstwie redukcyjnym, którzy - jak zwykle - popisali się niezwykłym kunsztem swoich prac. Modele pp. Mirosława Stawiaka ze Stalowej Woli
i Artura Reslera z Dębicy swoim wykonaniem przyprawiały człowieka o głębokie westchnienia zachwytu. W wielu przypadkach komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Podkarpackiego Klubu Modelarstwa Redukcyjnego oraz aplikantów z naszej szkoły i innych modelarzy (w tym naszych byłych uczniów) w kilku przypadkach miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, który z modeli wyróżnić. Ogromną pracę wykonali chłopcy ze szkolnego Koła Historyczno- Modelarskiego pod przewodnictwem Piotrka Panka, którzy pracowali przez trzy weekendowe dni troszcząc się o jak najlepsze rozegranie zawodów. Ogromnie cieszymy się z dużej liczby zwiedzających, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Konkurs mógł się odbyć dzięki szczodrobliwości licznych sponsorów ze szczególnym udziałem Rady Rodziców naszej szkoły. Specjalnie na Konkurs firma GPM z Łodzi (producent modeli kartonowych) przysłała swoich przedstawicieli handlowych, którzy otworzyli stoisko z ofertą wydawniczą, co stanowiło ogromne urozmaicenie tej imprezy.
Na XI edycję konkursu zapraszamy już w tej chwili, a będzie ona miała miejsce w dniach 10 - 12 października 2014 r.


III Międzyszkolny Konkurs
Modeli Redukcyjnych
30 IX - 1 X 2006 r.

 

       W dniach 30 września i 1 października 2006 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych, który zorganizowali uczniowie zrzeszeni w Kole Historyczno-Modelarskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Podkarpacki Klub Modelarzy Redukcyjnych.
Pierwszy dzień Konkursu przeznaczony był  na dowiezienie prac przez uczestników i ich ocenę przez jury. Oceniano aż w 14 kategoriach.
W niedzielę zaś mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogli oglądać wystawione prace, a po południu nastąpiło ogłoszenie wyników
i rozdanie nagród.

W tej edycji dokonaliśmy zmian regulaminowych - poszerzyliśmy formułę Konkursu o tzw. klasę „Open” - dzięki czemu zwiększyła się znacznie ilość modeli konkursowych.
Łącznie w konkursie wzięło udział ponad czterdziestu zawodników, m.in.: modelarze z Przemyśla, Kraśnika, Uścia Gorlickiego, Dębicy, Sędziszowa, Stalowej Woli i oczywiście z Rzeszowa.
W kategorii Seniorów wystawiono 85 modeli, a w kategorii juniorów ponad 100.
Należy podkreślić bardzo wysoki poziom Konkursu, szczególnie wśród seniorów, gdzie nie brakowało istnych perełek i arcydzieł modelarstwa redukcyjnego. Dzięki temu jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia i w wielu przypadkach o zajętym miejscu decydowały niuanse dotyczące wykonania modelu.
Dzięki hojności wielu osób i instytucji: Urzędu Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, firmy Mitel, Instytutu Pamięci Narodowej, Hurtowni Hit-Bis, MPK Rzeszów, Sklepu P.H.U.P. W&W "Hobby", wszystkie osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymywały atrakcyjne nagrody.

Podczas zawodów publiczność jak i modelarze mogli oglądać pokazy dynamiczne modeli sterowanych radiem (tzw. RC).
Na wystawie pojawiły się też modele, które w Polsce zdobywały złote medale 25 lat temu. Były to modele: czołg T- 34/85 oraz samochód ciężarowy ZiS- 5. Modele te zostały wykonane samodzielnie. Ponadto prezentowany był model czołgu M- 26 General Patton wykonany przez Głównego sędziego zawodów, P. Józefa Lubasa. Odbywały się też pokazy zastosowania narzędzi modelarskich firmy Olfa oraz dostępna była oferta sklepu modelarskiego „Hobby Model” z Rzeszowa.

Mamy nadzieję, iż planowany na rok 2007 IV Konkurs będzie równie udany i przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników.


 II Międzyszkolny Konkurs
Modeli Redukcyjnych            12 listopada 2005r. w gmachu naszej szkoły odbył się
II Międzyszkolny Konkurs Modelarstwa Redukcyjnego. Został on zorganizowany przez szkolne koło historyczno-modelarskie przy współpracy z Podkarpackim Klubem Modelarzy Redukcyjnych i był adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli.
Do udziału w nim zgłosili się modelarze z Dębicy, Uścia Gorlickiego, Strzyżowa oraz Rzeszowa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie dotarli uczestnicy ze Stalowej Woli i Lublina.
W części konkursowej zgłoszonych zostało 65 modeli we wszystkich kategoriach, tak wśród modeli plastikowych jak i kartonowych. Najliczniej reprezentowaną grupą były dioramy, najmniej modeli wystawiono natomiast w kategorii statki i okręty.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Piotr Rodziński (II miejsce w kategorii pojazdy gąsienicowe),
Franciszek Gromadzki (III miejsce w tej samej kategorii),
Jakub Pieluszczak (I miejsce w kategorii statków i okrętów),
Filip Pieluszczak (I miejsce w kategorii samochody osobowe),
Michał Pieczonka (II miejsce w kategorii samochody osobowe).

                 logooSiostry Prezentki logo Krakow Szkoły Sióstr Prezentek
w Krakowie
                                         preview